Volejbalový turnaj čtyřek - 4.ročník (2009)

Opět po ročním čekání jsme se sešli v sobotu 1.8.2009 na dlouho očekávaném a čím dál tím více oblíbeném turnaji čtyřek (dvě květinky + dva kořeni). Dle předpovědi měl být tropický den, který se vyplnil do puntíku a tak počasí nebránilo družstvům se turnaje zúčastnit.

Jak jsem již avizoval tento turnaj je čím dál tím více oblíbeným což potvrdil i tento ročník, kdy jsme opět posunuli laťku v počtu zúčastněných týmů na sedmnáct, což je proti rekordnímu loňsku čtrnácti týmů další velký posun vpřed. Věřím, že příští ročník padne ta dvacítka, ale to je na Vás hráčích.

Týmy byli rozlosovány do čtyřech skupin po 4 jedna skupina po 5. Dle loňských výsledků byli nasazeni první čtyři týmy do skupin a další týmy se k nim losovaly. Po slavnostním nastoupení týmů a seznámení se systémem hry mohly začít líté boje na hřištích. Díky dobře připravenému systému se prodlevy mezi jednotlivými zápasy takřka nevytvářeli a po přípravě kurtů se plynule pokračovalo ve hře. Díky Otovi Hřebíčkovi za bezproblémovou organizaci turnaje.

Po odehrání základních skupin byly jednotlivé týmy dosazeni dle výsledků do finálových skupin /první ze skupin, druzí, třetí, čtvrtí/ a hrálo se opět každý s každým ve skupině o konečné pořadí. Každý tým si tedy zahrál nejméně 6 zápasů, někteří i více (skupiny po pěti). Musím každému z hráčů dát velkou pochvalu, jak se s podmínkami hlavně počasím dokázali vyrovnat a jaké předváděli sportovní výkony.

Kolem šesté hodiny jsme se dopátrali konečných výsledků, které byli pro mnohé překvapivé. Dlouho jsme byli zvyklý na domácí vítěze tohoto turnaje a letos jsme byli mile překvapeni nováčky turnaje týmem z Rychnova nad Kněžnou se zajímavým názvem „MIKEŠ“ později jsem zjistil, že mají doma velkého fanouška volejbalu kocoura Mikeše, tak prý na jeho počest. Ono označení NOVÁČEK není asi na místě, nejsem si tak úplně jist a nechtěl bych někoho urazit ohledně věku, ale mám takový pocit, že družstvo ?Mikešovců? bylo v součtu zkušeností nejzkušenějším družstvem turnaje, pokud ne, tak za to může jejich bijec Pepa, který byl rozhodně ?zajíčkem? v týmu. Dodatečně ještě jednou gratulujeme k podaným výkonům a ne jenom vítězům, nýbrž všem kteří se do Výprachtic přijeli v sobotu zpotit a pobavit.

Jak je již tradicí vyhlašujeme KVĚTINKU a KOŘENA turnaje. Květinkou pro rok 2009 se stala hráčka z Jiří Teamu Dana Černá ze Žamberka gratulujeme a příští rok obhajoba. Kořen turnaje pro rok 2009 byl zaslouženě přiřazen Richardu Adamovi alias Riccimu, který hrál s rodinným týmem opět gratulujeme i když obhajoba bude těžká.

Jelikož nás letos nepoctil svou návštěvou náš oblíbený bavič kytarista Petr, museli jsme improvizovat při KARAOKE čímž jsme se neskutečně dobře bavili do pokročilých ranních hodin byli i odezvy z vesnice, takže zvukař Danda nepodcenil aparaturu a my jsme mohli vesele zpívat i pro místní občany. Díky Vám, kteří jste ač nedomácí vydrželi do konce, jak se sluší a patří.

Ještě jednou všem sportovcům, ale i divákům, pořadatelům a obsluze za barem (Vildovi, Pavlovi, Romaně a obzvlášť naší Dášence, která letos odložila dovolenou a věnuje nám svůj volný čas nejen na tento turnaj móóóc díííky.

Pokud se Vám ve Výprachticích líbilo, tak za rok na viděnou a vemte s sebou i další obdivovatele volejbalu ať máme tu dvacítku jistou. Sportu zdar a volejbalu zvláště.

Výsledky turnaje

1. místo - MIKEŠ