Volejbalový turnaj čtyřek - 2.ročník (2007)

Dne 4.8.2007 proběhl očekávaný 2. ročník volejbalového turnaje čtyřek (2 ženy + 2 muži) v nově rekonstruovaném areále TJ Sokola Výprachtice. Termín byl dlouho vybírán s ohledem na okolní turnaje a nakonec bylo rozhodnuto o sobotě 4.8.2007. Zpočátku jsme měli z tohoto termínu strach, aby někdo přijel a navíc předpověď počasí zněla ?oblačno, až polojasno, místy srážky, teplota max. 15°C?. Naneštěstí se předpověď nevyplnila tak, jako ve většině případech. Sluníčko nám svítilo celý den, sem tam se objevil nějaký ten mráček a teploměr ukazoval příjemných cca 20°C ve stínu.

Bylo rozesláno cca 80 pozvánek prostřednictvím emailu přičemž do internetové registrace se nahlásilo pouze 8 družstev, což je o jedno víc než v ročníku předchozím. Doufejme, že příští ročník to bude zas o něco lepší.

Turnaj začal v 8 hodin příjezdem týmů, pokračoval zmapováním nově rekonstruovaného terénu včetně prohlídky klubovny s barem a přihlášením do turnaje. Toto probíhalo do 8:45. Poté nastalo rozlosování, nástup a sdělení herního systému.

Rozlosování proběhlo do třech základních skupin po 3–4 družstvech, přičemž jedna skupina byla pro začátečníky a neregistrované s tím, že ve finálových skupinách se toto zohlední. Herní systém jsme po dlouhém rozmýšlení zvolili každý s každým ve skupině na dva vítězné.

Skupinu A si vylosovaly týmy POKROČILÍ, KULŠUL, ORLOVÉ Z ORLICE a RYCHLÍ ŠÍPI. Skupinu B si vylosovaly týmy KOHINOR, LIPI-TÝM, NADĚJE. Do třetí skupiny C pro začátečníky a pokročilé se přihlásily ZTRACENI, DODOLET, SUPERMIX a HEJSCI.

Vše bylo připraveno, a tak se mohlo začít v usilovných bojích o postup do finálové skupiny. Boje v základních skupinách probíhaly cca do 14 hodin, po kterých následovalo rozepsání týmu do dvou finálových skupin, první skupina o 1–6 místo a ta druhá o 7–11 místo. První skupinu tvořila první 3 družstva ze základní skupiny A, první 2 družstva ze základní skupiny B a 1 družstvo ze skupiny C. Zbytek hrál ve druhé skupině. Systém byl stejný, jako v základní skupině s tím, že se vzájemné zápasy ze základní skupiny započítávaly.

Finálové skupiny jsme dohráli v cca 19:30 a nezbývalo nic jiného než vyhlásit vítěze 2.ročníku. V turnaji zvítězil domácí tým s názvem KOHINOR ve složení Marcela Hřebíčková, Petra Novotná, Ota Hřebíček a Petr Macháček. Na druhém místě se umístilo družstvo s názvem POKROČILÍ a na třetím místě LIPI-TÝM. Gratulujeme. Cenou pro prvních šest týmu byly obložené mísy, tak jako rok předchozí.

Na závěr následovalo vyhlášení nejlepšího kořena a nejhezčí květinky. Titul nejlepší kořen si odnesl zaslouženě PETR STANÍK z Rychnova nad Kněžnou, tým LIPI-TÝM a titul nejhezčí květinka domácí STANISLAVA VANÍČKOVÁ z týmu NADĚJE.

Vše vyšlo dle našich představ a tak se mohlo už jen oslavovat a oslavovat. Většina týmů odjela již po vyhlášení, avšak někteří místní vytrvalci spolu s týmem květinek ze Žamberka oslavovali až do rána, tak jak se po vydařeném turnaji sluší a patří. Podle některých vytrvalců to byla oslava hodně zdařilá :-).

Doufáme, že příští ročník bude zas o něco lepší než ten letošní a všichni zúčastnění zavítají na tento turnaj znovu, třeba i pod stan již od pátku.

Na konec bych chtěl poděkovat všem pořadatelů a těm kteří pomáhali v průběhu turnaje. Hlavně pak Vildovi Chládkovi, který obsluhoval celý den a možná i večer za barem v naší nové klubovně. Dále Otovi Hřebíčkovi jež se ujal ředitelství turnaje a všem kteří přijeli buď hrát, nebo se jen podívat a dát si nějaké to výborně vychlazené pivečko.

Výsledky turnaje

1. místo - KOHINOR