Volejbalový turnaj čtyřek - 1.ročník (2006)

V sobotu 2.9.2006 se uskutečnil 1. ročník volejbalového turnaje čtyřek (2 ženy + 2 muži), který pořádal místní TJ Sokol Výprachtice, oddíl volejbalu na kutrech v areálu Sokola směr dolní konec obce.

V internetové registraci se přihlásilo 7 družstev + 2 se přihlásila, až ráno při prezentaci, která probíhala již od 8 hod. Kategorie byla bez rozdílu výkonnosti max. dva muži na jeden tým. Turnaj byl zahájen místo v plánovaných 8:30, až v 9:00 z důvodu opoždění jednoho z nahlášených týmů (A JE TO), jež při hledání našeho překrásného areálu bloudili. Kde bloudili, nevíme. Že by chybička v navigaci při cestě z dalekých Chvaletic, odkud tým pochází?

Týmy byly rozlosovány do dvou skupin po 4 a 5 týmech ve skupině, a tak se mohlo začít. Každá skupina hrála na jednom hřišti, i když náš krásný areál čítá hřiště čtyři. Kdosi při plánování tohoto turnaje prohlásil: ?Čím déle se bude hrát, tím více vypijem a sníme.? Proto asi jen dva kurty. Navíc bylo krásné letní počasí, proto nám nic nebránilo hrát, až do večera. Do skupiny po pěti byly nalosovány tyto týmy: A JE TO, ZAČÁTEČNÍCI, KYŠPERK, PŘÍCHOZÍ a DVĚ+DVA. Do druhé skupiny byly nalosovány: LIKÉRKA KOBURK, NA ODCHODU, Š B TÝM, ORLOVÉ Z ORLICE. Hrálo se systémem každý s každým ve skupině a poté první dva z každé skupiny postupovali do finálové části o 1–4 místo, kde byl systém stejný s tím, že byl započten zápas ze základní skupiny. Ostatní bojovali o 5–9 místo.

Základní skupiny byly dohrány v cca 15:00. Na základní skupinu celkem pokročilý čas. Poslední zápasy již tedy týmy dohrávaly za umělého osvětlení našeho velkého areálu (ne kurtů :-)). V turnaji zvítězil zpožděný tým A JE TO z Chvaletic, na krásném druhém místě se umístilo družstvo ZAČÁTEČNÍKŮ a na třetím místě skončila LIKÉRKA KOBURK. Cenou pro prvních 5 týmů (vlastně 6, jelikož se družstvo Likérky Koburk vzdalo své ceny ve prospěch soupeřů ) byly ucházející slámové mísy. Na závěr byla vyhlášena ještě nejhezčí květinka a nejlepší kořen. Poctu nejhezčí květinka získala ??? z týmu A JE TO a nejlepšího kořena si odnesl Jiří Hrdina z týmu ORLOVÉ Z ORLICE.

Jak jsem se již zmínil počasí i turnaj se velmi vydařil díky skvělé partě lidiček co mají rádi volejbal a tak se mohlo po turnaji řádně oslavovat za zvuky kytary do pozdních večerních hodin (tuším, že to bylo do brzkých ranních hodin podle výpovědí některých zúčastněných).

Věříme, že všichni odcházeli z turnaje spokojeni, plni nových silných zážitků a doufáme, že II. ročník, přiláká ještě více družstev. Všem družstvům, která se letos zúčastnila, děkujeme a věříme, že nám zachovají přízeň i nadále.

Výsledky turnaje

1. místo - A JE TO