Čekejte prosím...

Letní volejbalový turnaj mužů - 15.ročník (2008)

Sobotní ráno, nebylo zrovna slunečné, přesto jsme neztráceli hlavu a plni optimismu očekávali sluníčko, které nás nakonec nezradilo a vykukovalo na nás zpoza mráčků. (Toto se ukázalo jako jedna z taktických variant některých družstev).

Na turnaji se sešlo celkem 14 týmů z různých koutů našeho regionu. Jako obvykle se vyhlásily dvě výkonnostní kategorie Krajská soutěž a Okresní soutěž + neregistrovaní. V nedalekém Jablonném nad Orlicí rozdělují týmy obdobně dle místního starosty p. Wágnera se týmy dělí na ELITA a JELITA ? to se mi do našeho turnaje i přes urgence nepodařilo prosadit (snad příště).
Do Okresní soutěže se přihlásilo celkem 5 týmů: Bystřec, Rybník C, Vysoké Mýto B, Žichlínek a Výprachtice B. A aby nebylo pochyb o pořadí, tak se skupina hrála každý s každým.

V Krajské soutěži se utkaly tyto týmy ve dvou skupinách: Vysoké Mýto A, Výprachtice A, Junioři Česká Třebová, Rybník A, ve druhé skupině: Junioři Lanškroun, Veslaři Hukvald, VVSC Česká Třebová, Lanškroun A a Litomyšl.

Po slavnostním nástupu a zahájením naším Ottíkem se turnaj roztočil do plných obrátek. Všichni borci se rychle rozcvičili, jak kdo uznal za vhodné, někdo to rozproudil u baru, aby předešel případným komplikacím se zraněním.

Rozhodčí určený vždy vedením turnaje zahájili líté boje na kolbištích, které u nás máme hned čtyři.

Souboje nebyly samozřejmě jenom na hřišti, ale také v místní občerstvovací stanici, kde se o nás staraly naše oddané přítelkyně volejbalu Dáša (Dášenka) a Romana (Romča) díky choooolkýýýýýýý.

Po vyčerpávajících kláních se vykrystalizovali finalisté a družstva o 3–4 místo. Do finále se dostali hráči Litomyšle a domácí tým Výprachtic A podotýkám bez zákulisních intrik.

Finále se odehrávalo za velkého zájmu diváků, kteří jak je zvykem při odbíjené řádně fandili a vhledem k účasti domácího družstva ve finále, náležitě povzbuzovali místní borce ? DĚKUJEME. Po vyrovnaném prvním setu, kde se obě družstva oťukávala a zjišťovala kvality soupeře se koncovka podařila lépe týmu z Litomyšle a první set vyhráli. Domácí do druhého setu šli s vědomím, že už nemají co ztratit začali hrát uvolněně a rázem byli na hřišti oni kdo udával tempo zápasu a celkem bez větších problémů vyhráli druhý set. Následoval teibreik, který jak všichni víme je nevyzpytatelný. Po vyrovnaném začátku se družstvo Litomyšle dostalo do vedení 2 až 3 míčů což vydrželo až do koncovky 14:11 i přes tento kritický stav se domácím podařilo srovnat na 14:14 což místní i cizí fandy přivádělo do infarktových situací. Bohužel pro domácí, se nepodařilo toto vynikající utkání dovést do zdárného konce a prohráli 16:14. I přes prohru jsme nebyli zklamáni a poděkovali jsme fanouškům za podporu, kterou nám projevili díííííkyyyy.

O třetí místo se utkali týmy Vysoké Mýto A a Junioři Lanškroun, i toto klání slibovalo kvalitní volejbal a jak se ukázalo na hřišti, také jím bylo. Po opravdu pěkném zápase se z vítězství radoval tým z Vysokého Mýta.

Ve skupině Okresů (Jelit) zvítězil tým domácích borců Výprachtice B, klucí naší děkujeme za předvedený výkon.

Po vyhlášení výsledků týmů a předání cen i individuálním ocenění nejlepší smečař, polař? jsem se pomalu odebrali k místnímu baru, kde už nás netrpělivě vyhlíželi naše kočky (Dášenka s Romčou), aby jsme jim trochu vyprázdnili ledničku s kořalkou. (Což, jak se ráno ukázalo, podařilo dokonale). Některé týmy bohužel opustily tuto společnost dříve ? jejich škoda. Někteří viz Junioři Lanškroun a další vydrželi do pozdních hodin díky Vám za to.

Všem zúčastněným týmům patří díky za účast a předvedené výkony na hřišti i mimo něj. Také bych chtěl poděkovat sponzorům, pořadatelům turnaje a hlavně řediteli turnaje Ladislavu Chládkovi.