Letní volejbalový turnaj mužů - 14.ročník (2007)

V sobotu 14.7.2007 proběhl v nově zrekonstruovaném areále TJ Sokola Výprachtice již XIV.ročník tradičního volejbalového turnaje mužů.Zúčastnilo se ho pouze sedm družstev (Výprachtice A, Výprachtice B, Lanškroun Junioři, Lanškroun Veteráni, Žamberk, Hnátnice, Letohrad), což bylo pro nás pořadatele celkem zklamání. Vzhledem k malému počtu družstev přihlášených do kategorie II jsme museli kategorie I a II sloučit. Družstvo Výprachtice B nám toto jistě promine, jelikož jako jediné přihlášené do nižší třídy muselo bojovat s velkým nasazením, aby udrželo krok s ostatními.Věříme, že v příštím roce se přihlásí opět dostatečný počet družstev a bude možné kategorie výkonnostně rozdělit.

Krásné slunečné počasí jsme dopředu objednali, a tak teploměr dosahoval ve stínu pěkných 26ºC. Turnaj byl zahájen v 8:30 nástupem a sdělením herního systému. Hrálo se systémem každý s každým na třech kurtech v rychlém sledu a družstva si odpočla pouze při úpravě kurtů.

Jelikož sluníčko pálilo, spotřeba tekutin se s každým stupněm na teploměru zvyšovala. Sportovci, ale i ti, kteří se přišli jen podívat mohli využít bohatého občerstvení v nově rekonstruované klubovně, kde všechny obsloužila vzorná obsluha. Všem, kteří pomáhali při zajištění děkujeme.

Na turnaj přijali pozvání zástupci největšího sponzora firmy OEZ Letohrad Ing. Jaroslav Toman, Ing. Stanislav Adamec a starosta obce JUDr. Miroslav Stejskal, kteří sledovali napínavé souboje o první místo.

Na putovní pohár bude opět vyryto družstvo Hnátnice, které přijelo obhájit prvenství a v tvrdých soubojích zúročilo zkušenosti z II ligy. Pro všechna družstva byly připraveny hodnotné ceny v podobě obložených mís. Celý turnaj proběhl bez vážných organizačních problémů a tak se mohlo už jen oslavovat a veselit do pozdních hodin.

Na příští rok je možnost v příjemném areálu. stanovat již od pátku až do neděle pro účastníky turnaje a jejich doprovod zdarma.

Věříme, že se turnaj všem zúčastněným líbil a přijedou i na další ročník.

Děkujeme všem družstvům, která se závazně přihlásila předem.

Výsledky turnaje

1. místo - HNÁTNICE