Historie Výprachtického volejbalu

Historie volejbaluOddíl volejbalu byl založen na podzim v roce 1959 několika příznivci volejbalu. V zimě se začalo trénovat ve staré tělocvičně a družstvo bylo přihlášeno do okresního přeboru třetí třídy. Trénovalo se 2× týdně v zimě v tělocvičně a v létě na pískovém hřišti před chalupou Sokola.

Prvními hráči této soutěže byli:

Hanzlíček Zdeněk, Chládek Vilém, Krobot Miloš, Šebrle Josef, Beran Bedřich, Skalický Josef, Beran Jindřich, Hejl Jaroslav, Jandejsek Jiří

Historie volejbalu V roce 1961 bylo vybudováno další hřiště na pořádání letních turnajů. Toto hřiště bylo situováno stejně jako první, podél stávající chalupy Sokola. Postupem času jsme se probojovali, až do 1.třídy okresu. Po pár letech v okresním přeboru jsme se vypracovali na její špici a bylo nutné změnit povrch hřiště na antuku. Historie volejbaluProto jsme se rozhodli postavit nové lepší hřiště.

V roce 1964 byla započata stavba nového hřiště včetně oplocení, na které jsme získali příspěvek 2000 Kčs na antuku od okresního výboru. Navíc jsme hřiště ještě osvětlili lampami s obyčejnými žárovkami, abychom mohli hrát déle za podzimního soumraku.

Historie volejbaluV roce 1968 jsme vyhráli okresní přebor a postoupili do krajské soutěže a v roce 1969, jsme jako oddíl byli vyhlášeni nejlepším vesnickým oddílem v okrese Ústí nad Orlicí a převzali jsme na ONV diplom. Tuto soutěž jsme hráli 4 roky a pak jsme spadli zpět do okresního přeboru.

Z důvodu rozšíření volejbalové základny bylo založeno družstvo B a družstvo žáků. V kterém roce to bylo si už nepamatuji.

V roce 1971 se započalo s výstavbou šaten z bývalé stodoly. Výstavba trvala přibližně 3 roky. Stavba se prováděla svépomocí za finanční pomoci okresního výboru.

V roce 1974 se nám podařilo vyhrát jak okresní, tak i krajský pohár vesnických jednot a postoupili jsme do národního finále v Praze. Tam jsme již nebyli tak úspěšní a skončili jsme, až na čtvrtém místě.

Historie volejbaluHistorie volejbaluOd roku 1977 do roku 1992 hrálo družstvo A okresní přebor a družstvo B okresní soutěž. V tomto období se rekonstruovala škola, a tak jsme museli jezdit v zimě na tréninky do tělocvičny v Bystřeci. Bylo to také období, kdy jsme netrénovali mládež, a tak jsme byli z toho důvodu přeřazeni do okresní soutěže.

V roce 1987 bylo založeno družstvo žen, které hrálo krajskou soutěž jelikož v okrese nebylo dostatek družstev na utvoření skupiny.

Historie volejbalu Historie volejbaluV roce 1992 družstvo mužů A vyhrálo opět okresní přebor a postoupilo opět do krajské soutěže. Ženy naopak postoupily do krajského přeboru. V tomto období se také během dvou let postavily nové 3 kurty s antukovým povrchem a k tomu byla ještě v roce 1994 dokončena dnešní tribuna.

Historie volejbaluV roce 1999 jsme vyhráli krajskou soutěž a postoupili do krajského přeboru, který hrajeme dodnes. Družstvo žen pro nedostatek hráček ukončilo svoji činnost a družstvo mužů B postoupilo do okresního přeboru.

V roce 2000 bylo dokončeno poslední čtvrté hřiště včetně oplocení a jeho vybudování jsme v příštím roce oslavili 1. místem na tradičním letním turnaji.